ĢIMENES SEANSS. "PROJĀM", REŽ. GINTS ZILBALODIS

“Projām”
2019, Latvija, 75’, animācijas filma, rež. Gints Zilbalodis

Pēc lidmašīnas avārijas galvenais varonis attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, puisis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu - mazu putnēnu.
“Projām” pilnībā izveidojis latviešu animators un režisors Gints Zilbalodis (1994) — viņš ir savas pilnmetrāžas debijas filmas režisors, scenārija autors, animators, producents un mūzikas autors. Darbs pie filmas ilga trīsarpus gadus. Gints ir arī septiņu īsfilmu, tajā skaitā sešu animācijas filmu, autors. Viņa 2014. gadā veidotā īsfilma “Priorities” tika izrādīta ap 50 kinofestivālos visā pasaulē.
“Filmas “Projām” veidošanas process ir paralēls tās stāstam. Es visu filmu trīsarpus gadus veidoju viens pats un brīžiem jutos kā stāsta galvenais varonis, kas ar motociklu viens pats ceļo pa noslēpumaino salu un mēģina atrast saikni ar citiem cilvēkiem. Beidzot filma ir pabeigta un nonākusi pie skatītājiem, un, man liekas, šī saikne ir atrasta,” stāsta Gints.
Autors arī uzsver, ka filmu ir svarīgi redzēt tieši kinoteātrī: ““Projām” ir veidota lielajam ekrānam. Lai gan es ieteiktu visas filmas skatīties kinoteātrī, filmās, kurās galvenā loma ir attēlam un skaņai, tas ir īpaši svarīgi. Pats biju pārsteigts, cik ļoti skatīšanās pieredze kinoteātrī ir efektīgāka un aizraujošāka nekā mājās uz mazā ekrāna.”